Kullanıcılar

david-fiuczynskiDAVID”FUZE” FIUCZYNSKI

1964 ABD doğumlu Fiuczynski, 8 yaşındayken ailesiyle birlikte Almanya’ya taşındı.. 19 yaşında ABD’ye geri dönüp, 1989 yılında New England Konservatuar’ından mezun oldu.. Kendisi şu an Berklee College of Music’de tam zamanlı öğretim görevlisidir.. Genelde caz müzisyeni olarak anılsa da kendisini “sadece caz çalmayı da istemeyen caz müzisyeni” olaraka tanımlıyor.. 2005 yılında eski Police davulcusu Stewart Copeland’ın projesi Gizmo kadrosunda İtalya turu yaptı.. 2012’de başlattığı Planet MicroJam Enstitüsü ile caz müziğinde mikrotonal ve etnik yaklaşımlar üzerine çalışmalarını sürdürüyor..

Beraber kayıt ve sahne aldığı sanatçılar:Stewart Copeland, Jack DeJohnette, John Medeski, Vernon Reid, Cindy Blackman, Vinnie Colaiuta, Dennis Chambers, Hiromi, Kenny Garrett, Hadisic New Wave, Dave Holland, George Russell, Bob Moses, Ran Blake,MeShell Ndegeocello, Bernie Worrell, Billy Hart, Ronald Shannon Jackson…

Katıldığı festivallerden bazıları:New York, Tokyo, Montreal, Banlieues Bleues (Paris), Montreaux Jazz, North Sea Jazz (Holland)..

95’ten fazla albüme katkıda bulunan sanatçı şu anda kendi projesi olan Screaming Headless Torsos grubu ile müzik kariyerine devam etmektedir..

 

 

20

SARP MADEN

1968’de İstanbul’da doğdu.Gitar çalmaya 15 yaşında başladı.Müzikte kendi kendini yetiştirdi.
Yaptığı ya da katkıda bulunduğu albümlerden bazıları:
ACID Trippin’-Midnite Rebels 1996(Ali Perret,Yahya Dai,Erkan Oğur,Ercüment Ateş),Lodos 1997(Ateş Tezer,Mahmut Yalay,Oğuz Büyükberber),Trio Mrio 1998(Volkan Öktem,Çağlayan Yıldız),Quartet Muartet-9 Parça-2004(Volkan Öktem,Alp Ersönmez,Genco Arı),Quartet Muartet-Dokuz Parça Daha-2007(Volkan Öktem,Alp Ersönmez,Genco Arı),Sarp Maden-Bence 2008(Volkan Öktem,Eylem Pelit,Genco Arı,Sibel Köse),Sarp Maden-Ardından 2010(Turgut Alp Bekoğlu,Eylem Pelit,Adnan Karaduman,İmer Demirer,Şevval Sam),Çağrı Sertel-Newborn 2010(Çağrı Sertel,Kağan Yıldız,Ediz Hafızoğlu) Sarp Maden-Durgun Sular 2011(Engin Recepoğulları, Matt Hall,Derin Bayhan),Sarp Maden-Durmaksızın 2013(Engin Recepoğulları,Matt Hall,Derin Bayhan,Serkan Özyılmaz),Trio Mrio 2-2014(Volkan Öktem,Çağlayan Yıldız)

Beraber sahne aldığı sanatçılardan bazıları:Cengiz Baysal,Volkan Öktem,Alp Ersönmez,Sibel Köse,Eylem Pelit,Genco Arı,Alper Yılmaz,Turgut Alp Bekoğlu,Çağlayan Yıldız,Ali Perret,İmer Demirer,Engin Recepoğulları,Derin Bayhan,Matt Hall,Serkan Özyılmaz,Ercüment Orkut,Çağrı Sertel,Sabri Tuluğ Tırpan,Mike Mcginnis,Nick Kadajski,Jef Giansly,Stephane Belmondo,Okay Temiz,Est Symphony(Magnus Öström,Dan Berglund,Jacky Terrasson,Marius Nieset),Rova Saxophone Quartet,Ricky Ford,Dan Moretti,Erkan Oğur,Reyent Bölükbaşı,Yahya Dai,Emre Kartarı,Bilal Karaman,Ozan Musluoğlu,Kağan Yıldız,Ferit Odman

 

 

 bora çeliker,BORA ÇELİKER

Gitar çalmaya 1988 yılında başladı. Üniversite yıllarını geçirdiği Ankara’da The Crawling Snakes, The Jukes (1996) ve The King Bees (1997) isimli blues gruplarını kurdu. The King Bees ile Ankara ve İstanbul’da düzenli klüp programları, festival konserleri, Kıbrıs, Van ve Samsun turneleri yaptı. 1999’da Janusz Szprot ile kurduğu grupla caza yöneldi. 2001’de Alan Ginter Quartet bünyesinde Tuna Ötenel ile birlikte çalıştı. Aynı yıl İstanbul’a dönerek, 92.3 Radyo Kozmos’da iki buçuk sene boyunca Blues Makinası programını yaptı. 2004 Eylül ayında, Kahvaltıda Caz Etkinliği kapsamında, Nilüfer Verdi, Mahmut Yalay, Cem Aksel ve Nükhet Ruacan’la kurduğu grubuyla konsere çıktı. 2005 yılında Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda Sarp Maden’le birlikte Jethro Tull’dan önce sahne aldı. Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde Performans üzerine yüksek lisans eğitimi gören Bora, Sarp Maden, Nilüfer Verdi, Neşet Ruacan, Cem Aksel, Erdal Akyol, Burak Bedikyan, Kağan Yıldız, Ferit Odman, İmer Demirer, Selim Selçuk, Ricky Ford ve daha birçok müzisyenle çalışmalarını sürdürmektedir

 

 

14958538_10154175754929624_1496407688_n ERAY ARBAK

2001 yılında aktif olarak müzik hayatına başladı.Blues,Country,Blues Rock,Rock,Smooth Jazz ve Pop müzik dallarını kendisine göre harmanlayarak kendi tarzını yaratmaya çalışmaktadır.Roland ve Mile Guitars artistidir.
Sahne aldığı ve çalıştığı müzisyenler:
Can Gox,Yıldız Tilbe,Selami Şahin,Aşkın Arsunan,Hüsnü Şenlendirici,İsmail Tunçbilek,Aykut Gürel,Nilgül,Cem Kılıç,Beren Demirkaya,Erhan Güleryüz,Haluk Levent,Tuncer Tunceli,Naim Korudağ,OK Band,Blues Mlues,Aksi,Yavuzcan Çetin,Evrencan Gündüz

Ayrıca sanatçı son dönemlerde kendi grubu olan Eray Arbak Band ile çeşitli bar ve kulüplerde sahne almaktadır..

 

 

FARUK KAVİ

 

1976 Zonguldak doğumlu Faruk Kavi, 1990 yılında davul çalarak müziğe başladı. Yüksek sesi, çalışacak yer bulamaması ve fiyatı nedeniyle davuldan vazgeçip bas gitar almak üzere gezerken gördüğü elektro gitara tutulunca 1991 sonunda şans eseri elektro gitarist oldu.

1997’de başladığı profesyonel müzik hayatında Objektif, Pamela Spence, Sibel Tüzün, Teoman, Mirkelam, Burcu Güneş, Nev, Ogün Sanlısoy, Turgut Berkes/Karakutu ve Aylin Aslım ile çalarken birçok albüm, tekli ve cıngıl kaydında gitarist ve aranjör gitarist olarak bulundu. Halen Gözyaşı Çetesi, Melis Danişmend ve kendi grubu Alem ile sahne alıyor.
Kullandığı ERS Pickups modelleri:

Vintagebucker Humbucker Set (Alnico II)

Jazzmaster One Set (Alnico II)

 

 

TARKAN MERTOĞLU (THE RİNGO JETS)

Yurt dışı ve yurt içinde birçok kült grubun kurucusu ve elemanı olan ve 2011’de kurduğu The Ringo Jets’in kök adamı Tarkan Mertoğlu’nun sağlam rifflerini Tease,Dirty Hasan ve Dino gibi bilindik TRJ şarkılarında duymuşsunuzdur.The Ringo Jets’in yanında Cosmic Wings’in de kurucularından olan Tarkan’ın çok yönlü tekniği,klasik Ryhtm and Blues’dan Oldschool Hardcore’a ve hatta 80’ler Metal’e kadar geniş bir yelpazede seyretmektedir.

Ers Guitar Pickups’ın,kendisi için ürettiği Ringobucker modelini kullanmaktadır..